TUrKİsh RAP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TUrKİsh RAP

TÜrKİYEDE RAP

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dehşet Crew

4 posters
YazarMesaj
d0gus
ADMİN
ADMİN
d0gus

RUH HALİ : Dehşet Crew Kizgin10

Dehşet Crew Empty
MesajKonu: Dehşet Crew   Dehşet Crew Icon_minitimePaz Ara. 28, 2008 1:22 pm

1: Klasik Soru. Dehşet Crew Kimdir ?
Murat: Dehset Crew 2000 yilinda Sefa ve ben tarafindan kuruldu. Bugüne kadar yapilan calismalar arasinda 'Bir MC'nin hayati' adli single calismasi yani sira 2 de underground albüm yayinladik. Bunlardan birincisi 2005 yilinda 'yarinin yildizlari bugün kaydi' albümü, bu albümde özellikle 'Cartel'e saygi' isimli sarki cok ses getirdi, ve ikinci albüm de 2006 da 'yolumuzdan sapmadik' isimli albümdü. Özellikle 'yolumuzdan sapmadik' albümünde cok iddiali konusuyorum hala, bugüne kadar Underground olarak yayinlanan albümler arasinda en iyilerinden biri oldugunu söyleyebilirim, bir cok site cesitli sebeplerden dolayi yayinlamadi bu albümü ama bu gercek degismez. Su an solo albümüm 'hastayim ulan' üzerinde calisiyorum. Türkiye'den ve avrupadan cesitli MC'lerle featler olacak. 2007 nin ilk aylarinda yayinlamayi düsünüyorum. Sefa bu sene ayrildi, kendine göre özel nedenleri var. Su an DJ Soultan ve Murat olarak devam ediyoruz.

2: İlk kaydınızı nerede ve ne zaman yaptınız ? Sizce nasıldı ?
Murat: Ilk amatör kayit 98 yilinda kendi evimde ucuz bir mikrofonla yapmistim. Cok kötüydü Smile ama baslangiclar hep zordur. ilk profesyonel kayit ise 2003 yilinda yine bir 'homestudio' da yapilmisti, o da pek iyi sayilmazdi. 2004 den itibaren taslar yerine oturmaya basladi.

3: Neden Rap ? Rap sizin hayatınızda ne kadar bir yer kapsamakta ?
Murat: Kader. Benim hayatimda büyük bir yer kapsamakta ancak Rap'den para kazanmadigim icin calismam lazim ve dogal olarak müzik icin harcayabildigim zaman kisitli. Aksi takdirde cok daha üretken olurdum. Bu sekilde bile cok hizli calistigimi düsünüyorum ama tabi 24 saatinizi müzik icin harcayabilmek farkli ya da sirf haftasonunda müzik yapmak farkli.

4: Bugüne kadar kimlerle çalıştınız ?
Murat: Su an üzerinde calistigim 'hastayim ulan' EP de pit10 ile bir sarkimiz var. Ayrica Pit10 Türkiye'den gerceklesen ilk feat oldu. Daha baska featler de olacak bu albümde. Son albümde ise Sindikat grubu ve Kagan Manyaxx ile calismistik. Onun disinda su ana kadar Nasihat ve Halfmoon gruplariyla calistik.

5: Yakın zamanlarda albüm çıkarma gibi biri olasılığınız varmı ?
Murat: Aslinda olmasini isterdim. Ama unutmamak gerekir ki cikan albümler arasinda hepsi basarili olmuyor. Bunlar cok ciddi isler. Ben kendimi hazir hissediyorum. DJ Soultan da bana gereken destegi veriyor o da kendi dalinda en iyilerinden. 'Hastayim ulan' albümünden sonra olabilir ama ben kesin birsey planlamadim olursa olur.

6: Sizce Türkçe Rap olması gereken yerdemi ?
Murat: Olmasi gereken yer neresi önce ona karar vermemiz lazim. Amac Televizyon'a cikip ünlü olmak ve para ise ozaman olmasi gereken yere yakin diyebiliriz. Ama amac Rap'i asil ruhu ile yansitarak genis kitlelere duyurmaksa ozaman daha yapilmasi gerekenler var.

7: Kimlerle çalışmak / feat. yapmak isterdiniz ?
Murat: Hayalimde hep Cartel üyelerinden biri ile feat yapmak var ama bu da imkansiz gibi.

8: Birçok mc/grup var. Bir rap dinleyicisi olarak favorileriniz kimler ?
Murat: 7den 70e herkesi dinlerim ve takip etmeye calisirim. Isim söylemek istemiyorum cünkü bu rap camiasinda malesef insanlar cabuk havalaniyor.

9: Rap müzik dışında hangi müzik türlerini dinlersiniz ? Rap dışında nelerle ilgilenirsiniz ?
Murat: Kulagima hos gelen herseyi dinlerim, illaki rap olmasina gerek yok. Futbol oynamayi ve seyretmeyi cok severim.

10: Beat / Altyapılarınızı nasıl sağlamaktasınız ?
Murat: Ben hem producer, hem rapciyim. Beatlerimi genelde kendim yaparim. Ama Nasihat grubundan Malik'den de bir cok beat aldik bugüne kadar. Ona da burdan araciliginiz ile tesekkür ederim.

11: Röportaj için Teşekkürler. Son Söz Sizde.
Murat: Biz tesekkür ederiz. Insanlar bizi yanlis anlamasin, bazi sarkilar yaptik cünkü bazi haksizliklar yapildi ve hala yapiliyor. Sesimizi biraz duyurabildiysek ne mutlu bize. Yeni calismalar cok yakinda yayinlanacak dinlemeye deger bir albüm geliyor bunun müjdesini vermek isterim, biraz sabir. herkese selam ve saygilar
sewil
BAYAN ÜYE
BAYAN ÜYE
sewil

RUH HALİ : Dehşet Crew Kimses10
TAKIM : Dehşet Crew Gs

Dehşet Crew Empty
MesajKonu: Geri: Dehşet Crew   Dehşet Crew Icon_minitimePaz Ara. 28, 2008 2:59 pm

hEpSİ bİRbİrİnDEn gÜzl OLMuŞ KnkCm eLıNe SAGlıK Smile Very Happy Very Happy
BattleNexus
ASİSTAN
ASİSTAN
BattleNexus

RUH HALİ : Dehşet Crew Cilgin10
TAKIM : Dehşet Crew Bjk

Dehşet Crew Empty
MesajKonu: Geri: Dehşet Crew   Dehşet Crew Icon_minitimePaz Ara. 28, 2008 3:04 pm

tam okuyamaım saten annamadım da Very Happy
FaCedeviL
ADMİN
ADMİN
FaCedeviL

RUH HALİ : Dehşet Crew Centil10
TAKIM : Dehşet Crew Gs

Dehşet Crew Empty
MesajKonu: Geri: Dehşet Crew   Dehşet Crew Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 1:09 pm

çOk MantıkLı ßenje . ßende Okumadım Ama Razz

Dehşet Crew
1 sayfadaki 1 sayfası